Indeks alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Indeks branżowy
Panel firmy

Komunikat

 
2017-10-20 10:20:06

Oświetlenie łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie - Kraków Krzemionki

Firma KRULEN Technika Świetlna zakończyła realizację dostaw opraw oświetleniowych dla projektu „Budowa łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki”. Jest to kluczowa inwestycja realizowana obecnie przez Spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Krakowie.

 

W ramach inwestycji wybudowane zostały dwa tory na estakadach o łącznej długości 2,6 km pomiędzy liniami kolejowymi Kraków Główny – Medyka oraz Kraków Płaszów – Oświęcim. Estakady kolejowe połączyły zmodernizowane i przebudowywane przystanki osobowe Kraków Zabłocie i Kraków Krzemionki. Efektem inwestycji będzie szybsza podróż z Krakowa Głównego do Skawiny, Oświęcimia i do Zakopanego. Nowa łącznica umożliwi także komunikację między stacjami Kraków Główny i Kraków Bonarka oraz usprawni ruch aglomeracyjny.

 

Oświetlenie stacji Kraków Zabłocie

 

Prace nad projektem oświetlenia rozpoczęły się w 2013 roku. Do oświetlenia obu przystanków osobowych wybrane zostały trwałe i niezawodne oprawy kolejowe NORKA, posiadające dopuszczenie Spółki PKP PLK S.A. do stosowania na obiektach kolejowych. Ze względu na szeroki zakres projektu i konieczność dostosowania konkretnych rozwiązań oświetleniowych do wymogów technicznych i architektonicznych danych obszarów, zastosowane zostały różne typy opraw oświetleniowych, co pozwoliło na perfekcyjne wkomponowanie oświetlenia w architekturę przystanków, przy jednoczesnym spełnieniu rygorystycznych wymogów normatywnych stawianych oświetleniu kolejowemu.

 

Niezwykle wymagający pod względem technicznym był projekt oświetlenia peronów przystanku Kraków Zabłocie, zrealizowany za pomocą systemu oświetleniowego WRATISLAVIA z indywidualnie dostosowanym do warunków technicznych systemem podwieszenia do zadaszenia. Różne poziomy zadaszenia na przystanku Kraków Zabłocie wymagały nieszablonowych rozwiązań konstrukcyjnych. Dodatkowo w systemie WRATISLAVIA zintegrowany został także system nagłośnienia i monitoringu. Informacje o projekcie znajdą Państwo na naszej stronie internetowej pod tym linkiem


« powrót
zobacz prezentację firmy »