Indeks alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Indeks branżowy
Panel firmy

Komunikat

 
2014-07-23 13:06:18

PKP Informatyka największym dostawcą rozwiązań i usług informatycznych dla sektora TSL.

PKP Informatyka największym dostawcą rozwiązań i usług informatycznych dla sektora TSL.

Computerworld wydał kolejną edycję Raportu TOP200. Raport uwzględnia ponad 300 najważniejszych firm branży teleinformatycznej.

PKP Informatyka utrzymała w rankingu pierwszą pozycję wśród dostawców rozwiązań i usług informatycznych dedykowanych sektorowi transportu, spedycji i logistyki.

Raport TOP200 stanowi najpełniejsze opracowanie rynku teleinformatycznego w Polsce. Prezentuje szczegółowe dane finansowe, informacje rynkowe i komentarze analityków.

Według Głównego Urzędu Statystycznego sektor informatyczny w Polsce liczy ponad 51 tys. mikroprzedsiębiorstw i jedynie ok. 1700 firm zatrudniających 10 lub więcej osób. Tak szerokie spojrzenie zaciemnia realny obraz branży. Aspirująca do znalezienia się w tabeli głównej firma musi przekroczyć przynajmniej 1 mln zł przychodów ze sprzedaży produktów i usług IT w ciągu roku, którego dotyczy aktualna edycja TOP200. Tegoroczny ranking największych firm informatycznych prezentuje przychody 302 przedsiębiorstw w kwocie ponad 50,5 mld zł. W tabeli głównej PKP Informatyka znalazła się na 65. miejscu.

W tabeli głównej TOP200 znalazła się zasadnicza większość najważniejszych firm IT, liderów rynku nadających trendy i inwestujących w badania i rozwój. Ujęcie przyjęte w raporcie Computerworld TOP200 pozwala spojrzeć na kluczowe przedsiębiorstwa teleinformatyczne i zestawić je ze sobą w czytelny sposób, obejmując większość rynku rozumianego jako suma przychodów firm działających w branży.

http://www.computerworld.pl/top/najwieksze-firmy-it


« powrót
zobacz prezentację firmy »