Indeks alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Indeks branżowy
Panel firmy

Obejma mocująca Ratchet P-Clamp

 
 
Producent: HellermannTyton
Kontakt:
HellermannTyton Sp. z o.o.
Kotunia 111, 62-400 Słupca
tel.: +48 63 22 37 111
fax: +48 63 22 37 110

Osoba kontaktowa:
Karolina Wolszczak
Key Account Manager Railway
mobile: +48 602 605 020
e-mail:Karolina.Wolszczak@HellermannTyton.pl
 
 
 
Prezentacja
Podobne produkty
Zobacz prezentację firmy

Opracowanie obejmy mocującej Ratchet P-Clamp otwiera drogę do bardziej wydajnego podziału montażu na etap wstępny i końcowy: najpierw umieść otwartą obejmę Ratchet P-Clamp w odpowiedniej pozycji i zamocuj ją przy pomocy śruby, następnie wprowadź wiązkę i zaciśnij, bądź odwrotnie – najpierw nałóż obejmę na wiązkę, a następnie przymocuj ją w punkcie montażowym.


Regulowaną obejmę można łatwo zamknąć ręcznie, uzyskując w sposób precyzyjny docisk na żądanej średnicy. Nie pojawia się luz, a gwint na wewnętrznej stronie obejmy automatycznie centruje wiązkę i minimalizuje ryzyko zgniecenia przewodów.


Obejma Ratchet P-Clamp może być używana wielokrotnie. Unikalny mechanizm zapadkowy w razie potrzeby można zwolnić za pomocą płaskiego śrubokrętu. Nie potrzeba usuwać śrub ani wkrętów.
Technicy zajmujący się konserwacją docenią zapewne brak konieczności całkowitego demontowania instalacji.


Obejma mocująca Ratchet P-Clamp jest dostępna w czterech elastycznych rozmiarach pokrywających powszechnie stosowany zakres średnicy tj. od 6,2 mm do 51 mm.


Zmienność średnicy obejmy oznacza, że różnorodność przechowywanych w zapasach części wykonanych z metalu oraz plastikowych obejm p-clamp o określonej średnicy może być ograniczona.

Konstrukcja obejmy oferuje dodatkowy punkt mocujący dla opaski kablowej umieszczony na zewnętrznej krawędzi, umożliwiający zamocowanie równolegle dodatkowych przewodów.

Obejma Ratchet P-Clamp jest szczególnie przydatna do mocowania przewodów, kabli, węży i rur w zastosowaniach o dużym obciążeniu, jak to ma miejsce w maszynach budowlanych, statkach, pociągach, maszynach rolniczych lub dużych zakładach przemysłowych.

Miękkie wkładki zapewniają dodatkową ochronę przed przecieraniem izolacji kabli i węży.

Wytrzymała obejma P-Clamp może być stosowana w temperaturach od -40°C do +125°C (do +150°C przez 240 godzin). Wykorzystywane tworzywo sztuczne poliamid 6.6 jest odporne na udary mechaniczne, podwyższoną temperaturę pracy i na promienie UV. Płytka montażowa ze stali nierdzewnej umożliwia mocowanie przy pomocy śrub, wysokim momentem obrotowym.

Opcjonalna taśma napinająca używana w połączeniu z narzędziem do montażu opasek kablowych HellermannTyton serii EVO umożliwia zamykanie obejmy z precyzyjnie określoną siłą wstępnie zdefiniowaną przez pracowników zarządzających jakością.

Płytki montażowe o trzech długościach, w czterech wariantach odchylenia kątowego i z czterema rozmiarami otworów do standaryzowanych śrub mocujących M6, M8, M10 i M12 zapewniają niezliczone kombinacje i dużo większą swobodę konfiguracji niż konwencjonalne obejmy p-clamps.
 


Obejmy Ratchet P-Clamp Inside EN