Indeks alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Indeks branżowy
Panel firmy

Opaski kablowe z dopuszczeniem wg EN 45545

 
 
Termin ważności: 2019-01-31
Producent: HellermannTyton
Kontakt:
HellermannTyton Sp. z o.o.
Kotunia 111, 62-400 Słupca
tel.: +48 63 22 37 111
fax: +48 63 22 37 110

Osoba kontaktowa:
Karolina Wolszczak
Key Account Manager Railway
mobile: +48 602 605 020
e-mail:Karolina.Wolszczak@HellermannTyton.pl
 
 
 
Prezentacja
Podobne produkty
Zobacz prezentację firmy

Opaski kablowe służą do wiązania i zabezpieczania kabli, rur i węży. Można je wykorzystywać w niezliczonych obszarach zastosowań. HellrmannTyton oferuje opaski kablowe różnych typów i z różnych materiałów, certyfikowanych według najnowszej normy kolejowej EN 45545, które charakteryzują się różnymi właściwościami.


Opaski przeznaczone do stoswania w kolejnictwie to:

Opaski kablowe serii T

Są to opaski klasyczne z ząbkowaniem wewnętrznym i kwadratową główką.

Opaski kablowe serii OS

Są to opaski z ząbkowaniem zewnętrznym, dzięki czemu nie ma ryzyka uszkodzenia izolacji przewodów ząbkami podczas zaciągania opaski. Szczególnie zalecane w przypadu wiązania i mocowania przewodów o delikatnej izolacji np. przewodów bezhalogenowych.

Opaski kablowe serii KR

Są to opaski ze specjalnym zamkiem bolcowym oraz z gładką taśmą zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. W momencie zamknęcia zamka, bolec jest wbijany w taśmę opaski, blokując jej przesuwanie. Tego typu mocowanie zwiększa wytrzymałość pętli opaski o ok. 50%. Dlatego opaski serii KR są najczęściej stosowane przy mocowaniu ciężkich przewodów np. wysokoprądowych. Dodatkowymi zaletami opasek serii KR jest niewrażliwość nawet na silne wibracje oraz bardzo dobre doleganie do powierzchni okrągłych, co wykorzystuje się stosując opaski KR do uszczelniania węży lub mieszków gumowych na metalowych krućcach.