Indeks alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Indeks branżowy
Panel firmy

Stadler Polska Sp. z o.o.

Stadler Polska Sp. z o.o.
ul. Targowa 50, 08-110 Siedlce
tel. +48 (25) 746 45 00

Stadler Polska / Biuro Dywizji Europa Środkowa i Wschodnia
Plac Bankowy 1, 00-139 Warszawa
tel. +48 (25) 746 46 82
stadler.siedlce@stadlerrail.com
www.stadlerrail.com

Kontakt dla mediów:
Marta Jarosińska
tel.: 601 198 003
Marta.Jarosińska@stadlerrail.com

 
Prezentacja


Stadler specjalizuje się w produkcji pojazdów szynowych: tramwajów, pociągów metra, pociągów regionalnych, podmiejskich, dalekobieżnych, a także wagonów pasażerskich, lokomotyw i pojazdów szynowych z napędem zębatym.

W Polsce Stadler zatrudnia około 1400 pracowników – ponad 1000 osób w zakładzie Stadler Polska w Siedlcach i kolejne 250 w zakładzie Stadler Środa w Środzie Wielkopolskiej, a także kilkudziesięcioosobowy zespół w siedzibie oddziału Europa Centralna w Warszawie i zespoły serwisowe w Warszawie i Łodzi.

Zakład Stadler Polska działa w Siedlcach od 2007 i nieustannie rozwija swoją działalność budując wartość dodaną w mieście, regionie i branży - rozbudowuje zakład, tworzy atrakcyjne miejsca pracy i poszerza paletę produkowanych pojazdów szynowych o kolejne typy. Stadler to firma oparta na innowacjach. We współpracy z lokalnymi partnerami produkuje w Siedlcach nowoczesne pojazdy na najwyższym europejskim poziomie. Jakość, niezawodność oraz niskie koszty eksploatacji pozwalają spółce z sukcesem realizować najbardziej wymagające projekty. Spółka jest jednym z największych producentów pojazdów szynowych w Polsce, jednym z największych krajowych eksporterów taboru szynowego, a także jednym z największych pracodawców w Siedlcach.

Pojazdy szynowe produkowane w Siedlcach to wizytówka siedleckiego zakładu w kraju i zagranicą. Słyną z wysokiej jakości oraz niezawodności zarówno na polskich jak i zagranicznych torach.

W 2019 roku zakład Stadler Polska realizował zamówienia dla klientów zagranicznych między innymi z Czech, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Norwegii i Holandii.

Spółka realizuje także ważne kontrakty dla polskich klientów – zamówienie ramowe na dostawę 71 pociągów typu FLIRT dla Kolei Mazowieckich, kontrakt na dostawę 50 tramwajów dla MPK Kraków oraz zamówienie na dostawę 12 pociągów dalekobieżnych FLIRT dla PKP Intercity.

W związku z otrzymaniem zamówień z rynku polskiego zatrudnienie w siedleckim zakładzie wzrosło o około 300 osób. Aktualnie Stadler Polska zatrudnia ponad 1000 pracowników od lat pozostając jednym z największych i najatrakcyjniejszych pracodawców w Siedlcach.

Znany dotychczas z produkcji pociągów zakład w 2018 roku rozpoczął także produkcję tramwajów. W 2019 roku pierwsze zamówienie na tramwaje dla czeskiego miasta Ostrawa zostało zakończone z sukcesem. Aktualnie zakład realizuje kolejne zamówienia na tramwaje - dla niemieckich miast Brunszwik i Lipsk oraz dla Krakowa.   W 2019 roku zakład, także po raz pierwszy w swojej historii, rozpoczął produkcję wagonów metra (dla brytyjskiego przewoźnika Merseytravel).

Stadler Polska współpracuje z lokalnymi partnerami – to ponad 2 tysiące polskich firm, które stanowią około 60 procent ogółu wszystkich dostawców. Lokalne firmy z kraju i regionu, które dzięki współpracy z siedleckim zakładem wyspecjalizowały się w usługach i produktach, mogły nawiązać współpracę także z innymi fabrykami z grupy Stadler w Europie i rozpocząć działalność eksportową.

Spółka nieustannie się rozwija i rozbudowuje. Skumulowana wartość dotychczasowych inwestycji wynosi 120 mln zł. Aktualnie na terenie zakładu realizowana jest kolejna inwestycja o wartości 40 mln zł, w ramach której powstaje m. in. nowa hala uruchomienia pojazdów.

W 2017 roku spółka Stadler Polska zajęła trzecie miejsce na Mazowszu i siódme w Polsce w prestiżowym rankingu najdynamiczniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw przygotowanym przez magazyn Forbes. W 2018 roku, w uznaniu zasług oraz całokształtu działalności na polskim rynku, została uhonorowana tytułem „Bursztyn Polskiej Gospodarki 2018”.

Zakład Stadler Środa w Środzie Wielkopolskiej specjalizuje się w produkcji stalowych pudeł do budowy tramwajów. Zatrudnia ok. 250 pracowników. W 2019 roku, kosztem 65 mln złotych, zakład został znacznie rozbudowany i zmodernizowany, dzięki czemu zwiększyły się jego moce produkcyjne.

Tramwaj dla Krakowa