Indeks alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Indeks branżowy
Panel firmy

NEWAG S.A.

NEWAG Spółka Akcyjna 
ul. Wyspiańskiego 3
33-300 Nowy Sącz 

Tel. (018) 449 63 60 
Fax (018) 449 63 66 

E-mail: newag@newag.pl  
Internet: www.newag.pl  
 
Prezentacja

NEWAG S.A.  istnieje od 1876 roku. To jedna z największych i najstarszych firm kolejowych w Polsce, wiodąca w produkcji, modernizacji i naprawie taboru kolejowego.
Spółka posiada wieloletnie branżowe doświadczenie w produkcji nowoczesnego, szybkiego taboru pasażerskiego, lokomotyw spalinowych i elektrycznych, tramwajów oraz pojazdów metra.


Od 2010r. NEWAG  S.A. posiada w swojej ofercie dwu- oraz trójczłonowe Spalinowe Zespoły Trakcyjne typu 220M i 221M.
W ubiegłym roku  z powodzeniem wprowadził na rynek niskopodłogowy  Elektryczny Zespół Trakcyjny z rodziny „Impuls”, który może być konfigurowany w składy od 2 do 8 członów. Sześcioczłonowy “Impuls” zakupiony został m.in. przez Szybką Kolej Miejską w Warszawie.


Dnia 19 lutego 2013 wyprodukowany dla Kolei Dolnośląskich „Impuls” – jako pierwszy w Polsce – przekroczył prędkość 211km/h.

W 2012r. NEWAG S.A. zakończył budowę nowoczesnej hali produkcyjnej, w której pierwszym realizowanym projektem jest produkcja pojazdów dla Metra Warszawskiego.


Dbając o zadowolenie Klientów, NEWAG S.A. kładzie szczególny nacisk na jakość produkowanych wyrobów i wykonywanych usług. Posiada wszelkie wymagane certyfikaty i świadectwa konieczne do produkcji, modernizacji i napraw pojazdów kolejowych. Uzyskany w 2003 roku certyfikat PN-EN ISO 9001:2003 potwierdza wdrożenie i stosowanie nowoczesnego systemu zarządzania jakością, a przyznany w 2011 roku certyfikat IRIS rev.2. poświadcza wdrożenie międzynarodowego standardu kolejowego.


W styczniu br. firma została wyróżniona tytułem „Ten, który zmienia polski przemysł” za spektakularny sukces rynkowy w konkurencji z europejskimi potentatami branży taboru kolejowego.


NEWAG S.A. jest właścicielem NEWAG Gliwice S.A. – producenta platform lokomotyw: sześcioosiowego Dragona i czteroosiowego Griffina. Spółka specjalizuje się również w naprawach okresowych lokomotyw elektrycznych, modernizacji lokomotyw elektrycznych wszystkich serii oraz elektrycznych zespołów trakcyjnych, naprawie i modernizacji podzespołów pojazdów szynowych.

Oferta firmy:


- produkcja  elektrycznych pojazdów pasażerskich z rodziny „Impuls”
- produkcja  spalinowych pojazdów pasażerskich 
- produkcja tramwajów
- produkcja wagonów metra
- produkcja lokomotyw elektrycznych Dragon i Griffin  (spółka zależna Newag Gliwice)
- modernizacja i naprawa lokomotyw,  pojazdów pasażerskich i wagonów osobowych


Główne cele 

• wprowadzanie na polski rynek nowoczesnych pojazdów szynowych
• szybka identyfikacja potrzeb i oczekiwań  Klientów
• utrwalanie zaufania Klientów do  produktów i usług spółki
• spełnianie wysokich wymagań jakościowych i technicznych
• stałe doskonalenia technologii i wzbogacanie oferty rynkowej