Indeks alfabetyczny
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Indeks branżowy
Panel firmy

PESA Bydgoszcz SA

Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA
ul. Zygmunta Augusta 11
85-082 Bydgoszcz
Tel: (52) 58 68 004
Fax: (52) 58 68 020

marketing@pesa.pl
www.pesa.pl

 
Prezentacja
Kontakty

          PESA Bydgoszcz SA jest największą polską firmą produkującą i modernizującą pojazdy szynowe, reagującą na współczesne wyzwania rynku i stawiającą na rozwój.   Firma oparta jest na historycznie ugruntowanej marce, mającej swój początek w słynnych w całej Europie Królewskich Głównych Warsztatach Naprawczych Kolei, powstałych w 1851 roku, funkcjonujących po II wojnie światowej jako ZNTK Bydgoszcz. Bagaż doświadczeń zdobytych  w ponad 160 letniej historii, przy stałej dbałości o innowacyjność technologii,  pozwala firmie skutecznie walczyć na współczesnym rynku europejskim.  Pociągi i tramwaje służą przewoźnikom i pasażerom nie tylko w Polsce, ale też na Litwie, Ukrainie, Białorusi oraz we Włoszech, na Węgrzech, w Niemczech, Czechach, Rumunii, Kazachstanie, Rosji,  a niebawem w Bułgarii.
          Do sztandarowych produktów PESA Bydgoszcz SA należą sprawdzone już na rynku włoskim spalinowe zespoły trakcyjne ATR 220 Atribo oraz zamawiane przez przewoźników krajowych i zagranicznych pojazdy nowej generacji Link, a także elektryczne Elfy spełniające wymagania czterech scenariuszy zderzeniowych i niskopodłogowe tramwaje Swing dostarczane m.in. do Warszawy w ramach kontraktu na 186 pojazdów.
          Najwyższe standardy zarządzania procesami produkcji w PESA potwierdzane są licznymi świadectwami przyznawanymi przez krajowe i zagraniczne instytucje certyfikujące – m.in. bardzo wymagającymi i prestiżowymi certyfikatami IRIS 02 i Q1. Ambicją PESA Bydgoszcz SA niezmiennie pozostaje oddawanie odbiorcom solidnie wykonanych i nowoczesnych produktów.
 


Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA

ul. Zygmunta Augusta 11

85-082 Bydgoszcz

Tel: (52) 58 68 004

Fax: (52) 58 68 020

marketing@pesa.pl

www.pesa.pl